Akademik Kadro

Bedir SARICI

Bedir SARICI, ilk, orta ve lise eğitimini Giresun’da tamamlamıştır. 2010 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Jeofizik Mühendisliğini kazanan Sarıcı, bu bölümü ikinci sınıfın ardından bırakmış lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden devam etmiştir. 2016’da lisans eğitimini tamamlayana kadar İstanbul’daki çeşitli kurumlarda, dijital ve sosyal medya pazarlama uzmanı, proje koordinatörü ve yazılım/sistem test sorumlusu olarak görev almıştır. 2016’da Marmara Üniversitesi Orta Doğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkileri yüksek lisansını kazanan Sarıcı’nın yüksek lisans tezi “Orta Doğu Levant Bölgesinde Neofonksiyonalist Barış İnşası” adını taşımaktadır. Sarıcı’nın yüksek lisans tez yazım süreci, 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü YÖK 100/2000 Uluslararası Güvenlik ve Terör öncelikli alan doktora burslusu olarak kazanması sonrası yarım kalmıştır. 2019 yılında Erasmus+ stajını, Amsterdam’da küresel iklim krizi, küresel gelir eşitsizliği konularda araştırmacı olarak yapmıştır. Akademik ilgi alanları Uluslararası İlişkiler Teorisi (özellikle eleştirel ve post-pozitivist teoriler), Avrupa Güvenliği ve Siyaset Felsefesidir. Sarıcı, eğitimine doktora adayı olarak devam etmektedir.

Gönüllü

Mümine ÖZÇELİK

Mümine ÖZÇELİK, ilk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlamıştır.2015 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat programına başlamıştır. 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde fakülte onur öğrencisi olarak seçilmiştir. 2020 Haziran ayında “2003-2019 Yılları Arası Türkiye’de Genç İşsizliğin İncelenmesi” adlı bitirme projesi hazırlayarak bölümden derece ile mezun olmuştur. Üniversite eğitimi süresince Erasmus+ Eğitim Hareketliliği kapsamında Çek Cumhuriyeti’nde eğitim almıştır. 2020 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İngilizce İktisat Yüksek lisans programından 2022 yılında mezun olup, aynı yıl içerisinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Halen aynı üniversitede doktora eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimi boyunca çeşitli “hayvan hakları” etkinliklerinde bulunmuştur; halen Eskişehir Besleme Grubu ve Haytap aktif üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Eskişehir Avrupa Birliği Derneği gönüllüsü olan Özçelik, Odunpazarı 3D Gençlik Festivali organizasyon ekibinin aktif bir üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Rojda v2

Rojda KÖKLÜ

Rojda Köklü ilk, orta ve lise eğitimini Köyceğiz’de tamamlamıştır. 2013 Yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü kazanan Köklü, bu bölümü ikinci sınıfta bırakmış 2015 yılında Odunpazarı Belediyesi gençlik merkezlerinde iş hayatına başlamıştır. 2021 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık bölümü öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir. Odunpazası Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi Sorumlusu olarak birçok gençlik çalışmasının ve sosyal sorumluluk projesenin koordinatörlüğü yapan Köklü, Odunpazarı 3D Gençlik Festivali organizasyon ekibinin aktif bir üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

6d56d7f0-9592-4f6f-af5f-65f585dd9f20

Sıla ACUN

Sıla ACUN, ilk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamlamıştır. 2020 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk öğrenimine başlamıştır. 2021 yılı itibarıyla 2. Üniversite Programı kapsamında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler bölümünde öğrenim görmektedir. Geçtiğimiz dönemlerde Erasmus+ Eğitim Hareketliliği kapsamında İspanya Valencia Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Erasmus süreci boyunca Avrupa Birliği ve uluslararası hukuk alanlarında eğitimler almış, çeşitli projelerin yürütülmesine katkı sağlamıştır.

Lise yılları itibarıyla yerel, ulusal ve uluslararası çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almış, yerel yönetim organlarının gönüllülük çalışmalarında faaliyet göstermeye devam etmiştir. Diplomasi alanında çeşitli sosyal girişimlerin yürütücülüğünü yapmıştır. Bu faaliyetlerinin yanı sıra özellikle aktif vatandaşlık, demokratik katılım ve siyaset bilimi alanlarında deneyimini artırmayı hedefleyen Acun, Odunpazarı 3D Gençlik Festivali organizasyon ekibinin aktif bir üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir

355223544_3404568816525966_7493998558836982034_n

Batuhan Enes BAŞAY

Batuhan Enes BAŞAY, ilk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamlamıştır. 2018 yılında Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde öğrenimine başlamıştır. Üniversite yıllarında lokal ve global yazılım ve teknoloji topluluklarında görev alıp, çeşitli bilimsel ve teknoloji yarışmalarına katılmıştır.  2022 itibariyle özel sektörde yazılım mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. Halen yazılım mühendisliğine devam etmektedir.