Akademik Kadro

Bedir SARICI

Bedir SARICI, ilk, orta ve lise eğitimini Giresun’da tamamlamıştır. 2010 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Jeofizik Mühendisliğini kazanan Sarıcı, bu bölümü ikinci sınıfın ardından bırakmış lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden devam etmiştir. 2016’da lisans eğitimini tamamlayana kadar İstanbul’daki çeşitli kurumlarda, dijital ve sosyal medya pazarlama uzmanı, proje koordinatörü ve yazılım/sistem test sorumlusu olarak görev almıştır. 2016’da Marmara Üniversitesi Orta Doğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkileri yüksek lisansını kazanan Sarıcı’nın yüksek lisans tezi “Orta Doğu Levant Bölgesinde Neofonksiyonalist Barış İnşası” adını taşımaktadır. Sarıcı’nın yüksek lisans tez yazım süreci, 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü YÖK 100/2000 Uluslararası Güvenlik ve Terör öncelikli alan doktora burslusu olarak kazanması sonrası yarım kalmıştır. 2019 yılında Erasmus+ stajını, Amsterdam’da küresel iklim krizi, küresel gelir eşitsizliği konularda araştırmacı olarak yapmıştır. Akademik ilgi alanları Uluslararası İlişkiler Teorisi (özellikle eleştirel ve post-pozitivist teoriler), Avrupa Güvenliği ve Siyaset Felsefesidir. Sarıcı, eğitimine doktora adayı olarak devam etmektedir.

Gönüllü

Mümine ÖZÇELİK

Mümine ÖZÇELİK, ilk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlamıştır.2015 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat programına başlamıştır. 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde fakülte onur öğrencisi olarak seçilmiştir. 2020 Haziran ayında “2003-2019 Yılları Arası Türkiye’de Genç İşsizliğin İncelenmesi” adlı bitirme projesi hazırlayarak bölümden derece ile mezun olmuştur. Üniversite eğitimi süresince Erasmus+ Eğitim Hareketliliği kapsamında Çek Cumhuriyeti’nde eğitim almıştır. 2020 Ekim ayı itibariyle Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalı İngilizce İktisat Tezli Yüksek Lisans tez dönemi öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir. Lisans eğitimi boyunca çeşitli “hayvan hakları” etkinliklerinde bulunmuştur; halen Eskişehir Besleme Grubu ve Haytap aktif üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Eskişehir Avrupa Birliği Derneği gönüllüsü olan Özçelik, Odunpazarı 3D Gençlik Festivali organizasyon ekibinin aktif bir üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Rojda v2

Rojda KÖKLÜ

Rojda Köklü ilk, orta ve lise eğitimini Köyceğiz’de tamamlamıştır. 2013 Yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü kazanan Köklü, bu bölümü ikinci sınıfta bırakmış 2015 yılında Odunpazarı Belediyesi gençlik merkezlerinde iş hayatına başlamıştır. 2021 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık bölümü öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir. Odunpazası Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi Sorumlusu olarak birçok gençlik çalışmasının ve sosyal sorumluluk projesenin koordinatörlüğü yapan Köklü, Odunpazarı 3D Gençlik Festivali organizasyon ekibinin aktif bir üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Tuğçe Edizgil

Tuğçe EDİZGİL

Tuğce Edizgil ilk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamlamıştır. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünden mezun olmuştur. 2010 yılından 2016 yılına kadar İstanbul Rahmi Koç Müzesi-Koleksiyon ve Eğitim bölümlerinde çalışmıştır.

2016 yılında Odunpazarı Belediyesi Müzeler Sorumlusu olarak çalışmaya başlamıştır. Kurum bünyesindeki Çağdaş Sanatlar Galerisi sergi organizasyonları, festival sergileri gibi çeşitli görevlerin sorumluluğunu yürütmektedir.