Numerous collective and individual efforts, from official institutions to non-governmental organisations, from humanitarian aid organisations to those in solidarity in their own social circles, are coming to life with a common purpose to repair the consequences of the earthquake, which affected 11 provinces of Turkey and affected the lives of approximately 13-14 million people.

We will identify the basic needs, activities and obstacles faced by young people who want to contribute to the post-earthquake recovery process and work on the earthquake as active citizens, and we will discuss good and unsuccessful examples with all relevant actors and create a discussion area with questions. We will discover plans to take action together with solution suggestions.

Moderator

Raportör

IMG_2253 (1)

Nesrin Köseler

Canberk Görür

Savunuculuk, üye ilişkileri, topluluk oluşturma, gençlik ve çocuk hakları, gönüllü yönetimi, hikaye anlatıcılığı ve şiddetsiz iletişim, dönüştürücü aktivizm araçları çalışma alanları arasında yer alıyor. Bu alanlarda birçok sivil toplum örgütü, üniversite ve uluslararası kuruluşla eğitmen, moderatör olarak faaliyet yürüttü. Avrupa Birliği Sivil Düşün Programında topluluk ve eğitim koordinatörü olarak çalışıyor. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği-ASAM, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi’nde çok paydaşlı ve katılımcı saha projeleri, gönüllü yönetimi ve savunuculuk faaliyetleri yürüttü.
Lisans ve yüksek lisansı Uluslararası İlişkiler, yüksek lisansını Türkiye’nin AB üyelik sürecinde sivil toplum kuruluşlarının rolü üzerine yaptı. Umut, değişim, dönüşüm için birlikte çalışılan insanlara verilen en değerli hediyelerden, bu hediyeleri de topluluk oluşturarak, topluluğun gücünü fark ederek topluluk hikayelerinin çoğalabileceğine inanıyor.